תמיכה רגשית ונפשית

תמיכה רגשית ונפשית

עזרה לנזקק איננה מסתכמת בעזרה כלכלית. אדם שנמצא במצוקה כלכלית, לרוב אינו יכול “לאסוף את עצמו” וזקוק גם לתמיכה רגשית ועידוד נפשי על מנת לצאת מהמקום הקשה שבו הוא נמצא ולקבל כוחות לקום, להתרומם ולהמשיך לפעול בכוחות מחוזקים ולא להישאר במקום שבו הוא נמצא.

במהלך פעילותינו נחשפנו למאות מקרים כאלו ונשתף במקרה אחד לדוגמה:

כשנכנסנו לביתה של משפחה אשר עברו קריסה כלכלית, סיפר לנו הבעל: “כשהיה לנו כסף, היו לנו המון חברים, באו לבקר, לבלות, לחגוג וכד’. כשנפלנו, הם נעלמו, “התאדו”, שכחו אותנו, כבר לא רוצים בחברתנו, מזה 7 שנים שאנחנו במצב זה, אתם היחידים שהקשתם על דלת ביתנו, אתם שלא מכירים אותנו ובאתם לעזור. מה הטעם בחיים כאלו שאף אחד לא רוצה בחברתנו ואני, אפילו סוכריה על מקל לא יכול לקנות לנכדה שלי, טוב מותי מחיי“.

חזרה לדף הבית

סיוע בסלי מזון

חלוקת סלי מזון

כשמחלקים סלי מזון, כל משפחה נזקקת מקבלת ארגז ובו אוסף של מצרכים, אשר לא את כולם הם צורכים. חלק מהנמצא בסל, אינו מועיל להם או מאלץ אותם להשתמש במוצרים אשר אינם לטעמם מחוסר ברירה.
חלוקת הסלים מחייב גם אחזקת מערך לוגיסטי הכולל, אכסון ושינוע, אשר כרוך בעליות גבוהות, אשר בסיכומו של דבר באים על חשבון הנצרכים.

אנו פועלים על מנת לנצל באופן מלא את התרומות שקיבלנו ולמקסם את העזרה שאנו מעניקים, בכך שניתן לנזקק בדיוק את מה שהוא זקוק ובאופן ששומר על כבודו.
את עליות האחסון והשינוע והחלוקה אנו חוסכים ומה שאנו מחלקים אלו הם תלושי קניה של רשתות המזון הגדולות, באמצעותם  קונה הנזקק בדיוק את מה שהוא צריך.

אופן חלוקת התלושים גם הוא, מתבצע רחוק “מאור הזרקורים”, בצורה דיסקרטית בעזרת שליחים מתנדבים, או לעתים באמצעות הדואר.

הושטת יד לעזרה

ממצוקה לרווחה

מיזם “ממצוקה לרווחה” נועד לתת יד ולהבטיח את שיקומם של המשפחות שנקלעו למשבר ולהחזירם למעגל העשייה.
במדינתו הולכת ומתרחבת התופעה של משפחות אשר נקלעו לקשיים ומשבר בעקבות מחלה של ילד או בן משפחה. ככל שמתמשכת המחלה, הקשיים הולכים וגוברים. השהות הממושכת ליד מיטת החולה, מחייבת היעדרות רבה מהעבודה הפוגעת בהכנסה ולעתים עד כדי אובדן מקור הפרנסה, הוצאות כספיות על יעוץ וטיפולים רפואיים. ההתמקדות בחולה גורמת להזנחת הטיפול בשאר בני המשפחה, כתוצאה מכך מתפתחות בעיות רגשיות ופסיכולוגיות ובעיות בזוגיות.

השיקום כולל טיפול ותמיכה מקצועיים בתחום הפסיכולוגי, הזוגי, הכלכלי, עזרה במתנדבים לשהות עם החולה או עם בני המשפחה וכן הכשרה מקצועית ותמיכה כלכלית בתקופת הטיפול.
ועדת מומחים בוחנת כל מקרה לגופו בהתאם לקריטריונים שתכליתם החזרת המשפחה למעגל העשייה והיצירה.