תודה – בר דוד

בס"ד י' בסיון תשע"ה 18.5.15
לכבוד עמותת איש צדיק היה
מכתב תודה והוקרה
ברצוני לספר לכם בקצרה את היכרותנו הראשונה עם כבוד הרב. לפני בערך כ-4 שנים לגמרי במרה וכמובן שאין מקרה. הבן שלנו ורעייתו קבעו פגישה עם כבוד הרב, ביקשנו להצטרף אליהם. התיישבנו עם כבוד הרב בערך כ-5 דקות לאחר מכן ביקש הרב את סליחתנו נכנס לחדרו במשך חצי שעה ארוכה שוחח בטלפון. דברים שחקוקים מאוד בזיכרוני, כבוד הרב דיבר עם צדיק בשם ישראל בטלפון וביקש ממנו ליצור עימנו קשר. וכבר למחרת היום ישראל התקשר אלינו וקבע פגישה שנערכה בערך כ-5 שעות.
ישב לפנינו אדם שכל רצונו הוא להקשיב ולעזור לנו. פשוט מלאך והתחלנו לגולל את סיפורנו העצוב:
אנחנו הורים לשני בנים נשואים ולהם יחד 3 ילדים קטנים, לפני בערך כ-16 שנה פתחנו עסק ליבוא כלי זכוכית מחו"ל בעלי ואני הילדים עדיין היו בשירות צבאי. מיד כשהשתחררו מהצבא כל אחד בזמנו נכנס לעסק לעזור לנו העסק עבד יפה מאוד עד שהתחילו שיקים של לקוחות לחזור, עסקים נסגרו, הבנקים סגרו לנו את האשראי והתחלנו להסתבך עם השוק האפור לצערנו הרב. העסק התדרדר במהירות עד שבסופו של דבר הבנקים לקחו לנו את הדירה שהיתה ברשותנו ואת 4 הרכבים לקחו לנו מס הכנסה ומע"מ.
בשנת 2004 העסק נסגר בשל המצב שנקלענו אליו בעלי סבל מדיכאון עמוק והיה מאושפז כמה פעמים במחלקה הפסיכיאטרית בבית חולים תל השומר. קיבל 4 התקפי לב ו-3 צנתורים עם סטנד. כיום הוא נכה 100% בביטוח לאומי. בשנת 2006 גילו לי שחמת בכבד במצב מתקדם גם אני נכה 100% מביטוח לאומי, יש לי פלטינות ברגל ימין בשל מעידה שמקשה עליי מאד במהלך היום יום. בעלי צורך 3 מיני אינסולין ביום עם סוכרת מאוד גבוהה. אנחנו זקוקים רק ל-1200 ₪ בחודש תרופות. וכאן נכנסים לתמונה העגומה שלנו עמותת איש צדיק היה. כשהגיע אלינו לראשונה ישראל הוא מצא משפחה שבורה נפשית ורוחנית שלא הפסקנו לבכות במשך כל הזמן ששהה כאן הילדים היו מאוימים מהשוק האפור, לילדים לא הייתה עבודה ולא מה לאכול ולהביא הביתה.
במשך כל השנים הללו כבוד הרב וישראל לא הפסיקו לדאוג ולעזור לנו אם זה נפשית, כספית וכמובן רוחנית שלשלושת הדברים הללו היינו זקוקים. לא היה איך לשלם את החשמל, גז ושאר הדברים. אחת לשבועיים היינו מקבלים ליד הדלת ארגזי מזון שמאוד מאוד עזרו לנו ולילדים לארוחות שישי ושבת ולמשך השבוע. כל יום מחדש היינו קמים לתוהו ובוהו –החברים עזבו אותנו היינו לגמרי לבד כל המשפחה שאפילו לא היה חשק למה לקום בבוקר. כמובן שבזכות כבוד הרב וישראל התחלנו לראות את האור בקצה המנהרה, ישראל ורעייתו היו מגיעים לבקר ולדאוג לנו, הם היחידים שהיו דופקים לנו על הדלת כמובן -חוץ מהנושים .

הילדים ואנחנו בפשיטת רגל אפילו שקבעו לנו 200 ₪ החזר כל אחד, לא היינו מסוגלים לעמוד בזאת מאחר שאנו מתקיימים מקצבת נכות והיינו צריכים לשלם שכר דירה ולקנות תרופות שכמובן לא היה מספיק הכסף. בזכות עמותת איש צדיק היה התאפשר לנו לחיות בכבוד ואפשרות לקנות תרופות ונסיעות לבית חולים לבדיקות וטיפולים. גם לילדים לא הייתה אפשרות לשלם את כונס הנכסים של 1000 ₪ כל אחד מהילדים. ואז שוב נכנסנו למצב שלא יכולים לשלם ורצו לפרק לנו את כל התיקים וכאן שוב נכנסו כמובן לתמונה עמותת איש צדיק היה ועזרו לכל אחד מאיתנו לשלם את המחדלים שהסתכמו בהרבה מאד כסף לארבעתנו בסכום של כ- 52000 ₪. שזה רק לכונס נכסים, לא כולל את כל העזרה שקיבלנו במשך השנים מעמותת איש צדיק היה. שזה כמובן כספית אך לא רק. כבוד הרב מצא לנו תורם שתורם לנו מידי חודש בחודשו כ-1000 ₪ . בזכותם ובזכות ברכתו הילדים מצאו עבודה, הבן הגדול שלנו קיבל הפטר מפשיטת הרגל וגם אני ובעלי קיבלנו הפטר, נשאר הבן הקטן שב"ה גם הוא יגיע למנוחה ולנחלה.
איני יכולה לתאר במילים ועל הכתב את כל הדברים שעשו למעננו ועושים עדיין כי אז אני אצטרך לכתוב ספר שלם. כן ירבו אנשים כמותם. אין ביכולתי להודות על טוב ליבם והרצון שלהם לעזור לזולת שזה כמובן לא מובן מאליו. תמיד מוכנים לעזור, תמיד הם שם עבורנו ועבור משפחתנו ובזכותם אנחנו יכולים מעט לנשום לרווחה. אנשים שתרמו לא מעט מזמנם היקר שבמקום להקדיש למשפחתם הקדישו לנו ולמשפחתנו. שעות רבות של שיחות עידוד שכמו ילדים קטנים שמחכים לממתק, אנחנו חיכינו לישראל המלאך שכך קראנו לו ולרעייתו אביטל המדהימה שידפקו על דלתנו. כי הם היחידים שדפקו.
אמן שיהיו הרבה עמותות כמו עמותת "איש צדיק היה" שמוכנים לעזור ולעזור ולעזור עד אין קץ – שתמשיכו במלאכת קודש זו.
אנו רוצים להודות לכבוד הרב ומשפחתו היקרה. לישראל ואביטל ומשפחתם על הסובלנות שלהם – אין בפינו מספיק מילים בכדי להודות , ולכל האנשים הטובים שתורמים שכמובן בזכותם מתאפשר לעמותה "איש צדיק היה" לעזור לנו ולכל הנזקקים. יישר כוח.
בהוקרה רבה

להורדת המכתב המקורי לחצו כאן.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לשיח?
אשמח לקבל את תגובתך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.